Zestawy grzewcze

Zestawy grzewcze
do spalania biomasy

Zestawy ECONOMIK-BIO KOWA z podajnikiem autorstwa Pana Wacława Koniucha ,to konstrukcja jedyna w swoim rodzaju ,nowatorska i nowoczesna ,niezawodna i prosta w użytkowaniu.

Kotły dostarczane przez firmę TREE WORKER – KOWA wyposażone są w autorski zasobnik z ruchomą podłogą. Pozwala to zgromadzić jednorazowo ok. 400 litrów biomasy (ok 4 worków sieczki), co umożliwia ciągłą pracę zestawu (kotła) przez okres od 1 do kilku dni. Dostępne moce kotłów 17 KW, 22KW, 50 KW.

Zestawy grzewcze wyposażone są w sterowniki firmy BRAGER z automatycznym rozpalaniem produkowanych tylko dla zestawów firmy TW KOWA.

Postaw na ekologię
i oszczędność

Ekologiczne podejście do środowiska
Oszczędność portfela oraz domowego budżetu
Ciągła praca przez kilka dni bez dokładania
Certyfikaty jakości oraz niezawodności
5 lat gwarancji producenta
Komfort minimalnej obsługi

Wygoda użytkowania
i ekologia

Kotły montowane są w zestawie z zasobnikiem o dużej pojemności, co umożliwia bezobsługową pracę od 1do kilku dni. Proces rozpalania jest również zautomatyzowany, co pozwala na większy komfort użytkowania.

Funkcje utrzymania żaru, daje możliwość uruchomienia pieca w zaprogramowanym czasie. Dodatkowo kotły są całkowicie bezpieczne dla środowiska naturalnego. Produktem ubocznym procesu spalania jest popiół drzewny, który może służyć jako wartościowy nawóz pod rośliny.

Kotły 5 klasy z certyfikatem EcoDesign firmy KOWA charakteryzują się niską emisją spalin, wysoką sprawnością, dzięki czemu ogrzewanie zrębkami i inną biomasą jest ekonomiczne.

Zalety ogrzewania
zrębkami

Piec na zrębki firmy KOWA posiada wiele zalet. Wraz z rosnącym trendem ekologii, rozwiązanie to staje się coraz bardziej popularne w Polsce. Zrębki drzewne są łatwo dostępnym oraz ekologicznym paliwem.

Są znacznie tańsze niż np. węgiel brunatny, olej opałowy, pellet, eko-groszek, gaz, miał, itd. Dlatego inwestycja w ten typ ogrzewania jest opłacalna.

Kocioł bez problemu można podłączyć do istniejącej już instalacji grzewczej. Ponadto zrębki są zaliczane do biomasy, czyli paliwa w 100% odnawialnego .

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.