Biomasa

Jaką biomasą można
palić w kotłach?

Szeroka gama produktów, od zrębków drewna po pelet i brykiet, da Ci moc tworzenia zrównoważonych rozwiązań energetycznych.

  1. Zrębka drzewna
  2. Pellet
  3. Brykiet
  4. Kolby kukurydzy

Zrębka drzewna

Powstają podczas obróbki drewna tartacznego, leśnego lub z upraw energetycznych. Wartość energetyczna drewna zależy od jego rodzaju oraz sposobu jego przechowywania. Jednak to coraz częściej wykorzystywany rodzaj paliwa ze względu na niską cenę – ponieważ można je produkować z odpadów powstających w wyniku obróbki drewna. W Polsce zrębka drzewna nie jest zbyt popularna w przydomowych gospodarstwach.

Powodem mogą być zbyt małe kotłownie ,brak wiedzy na temat biomasy (zrębki). Zrębki nie musimy kupować gotowej – można ją zrobić samemu. Wystarczy odpowiedni rębak lub też wynajem maszyny .Jedynym kosztem jest Nasza praca ,paliwo ewentualny koszt wynajmu maszyny .Dzięki temu racjonalniej gospodarujemy zasobami naturalnymi i własnymi pieniędzmi.

 

Pellet

Pellet produkuje się z odpadów drzewnych, uprawianych w tym celu roślin, oraz odpadów i produktów ubocznych rolnictwa . Pellet drzewny – powstaje ze sprasowania trocin, które powstają podczas prac tartacznych oraz innych działań związanych z obrabianiem produktów drzewnych. Drewno używane przy produkcji pelletu może być zarówno liściaste jak i iglaste – istnieją również bardziej egzotyczne mieszanki pochodzące z drewna palmowego, skorupek kokosów czy nawet kłód i gałęzi. Pelletyzuje się też słomę i trawę łąkową, tworząc pellety trawne.

Pellet jest produkowany w rozmaitych odmianach i stopniach spalania, w zależności od przeznaczenia jego użycia – inny używa się w elektrowniach, elektrociepłowniach, a inny w gospodarstwach domowych oraz małych kotłowniach należących do szkół, piekarni, zakładów produkcyjnych itp. Pellet przeznaczony do użytku nieprzemysłowego jest wytwarzany bez dodatku jakichkolwiek lepiszczy.

Brykiet

Brykiety – materiał opałowy w postaci brył sprasowanego drobnoziarnistego paliwa stałego i opcjonalnie lepiszcza. Do produkcji brykietów wykorzystuje się trociny, torf, , słomę, odpady produkcji rolnej itp. Rodzajem brykietów są też pellety.

Kolby kukurydzy

Odpad w rolnictwie powstały po wymłóceniu kukurydzy. Doskonałe paliwo do kotła firmy KOWA.

Producenci biomasy w województwach

Wielkopolska

Biskupice Ołoboczne

Łąkowa 1c
tel. +48 790 888 767

pow. ostrowski

Nowe Skalmierzyce
tel. +48 790 888 767

 

Kujawsko-Pomorskie

Galever wood

Żerniki 31

88-150 Kruszwica

pow. inowrocławski

tel. + 48 698 277 337

Śląskie

DREWNOTRANS

Towarowa 4

47- 440 Nędza

pow. raciborski

tel. +48 795 271 488

Galeria zdjęć

Filmy biomasy

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.